Eksterioryzacja

eksterioryzacja

Eksterioryzacja, zwana inaczej OOBE (Out Of Body Experience), jest stanem świadomości pozwalającym na doświadczenie wrażenia bycia poza ciałem, a także podróży astralnych. Najogólniej mówiąc polega to na wprowadzeniu swojego umysłu w odpowiedni stan związany ze świadomym śnieniem, umożliwiający podróże w dowolne miejsce w błyskawicznym czasie, podczas gdy nasze fizyczne ciało będzie cały czas znajdować się na łóżku tak jak w trakcie snu.

Nauka nie ma wytłumaczenia na istnienie tego zjawiska – wręcz uważa się, iż coś takiego nie istnieje, nie jest możliwe. Jest sprowadzane tylko i wyłącznie do wyobrażeń w naszym mózgu, takich jak sen. Mimo to osoby doświadczające tego stanu stanowczo twierdzą, że przeżycia są tak realne jak codzienność. A przede wszystkim podkreślają, że nie jak podczas snu „oglądają film”, ale mogą wpływać na to, co się dzieje.

Jest to sprawa fenomenalna i dość tajemnicza. Ciekawscy w Internecie znajdą setki porad w jaki sposób można wprowadzić się w ten stan, czy jest to bezpieczne, na co pozwala oraz masę innych powiązanych informacji. Lecz przed przystąpieniem do tego typu praktyk musimy pamiętać, że robimy to na własne ryzyko. Niech małą przestrogą będzie często opowiadany fakt, iż powrót z podróży astralnej i łączenie się ducha z ciałem jest doświadczeniem bolesnym, również według niektórych powodującym mdłości.

Następny Post

Ezoteryka co to jest

Czym jest ezoteryka? Jest czymś czego namacalnie nie da się doświadczyć. Można ją co prawda nazwać wiedzą bądź umiejętnościami, lecz prawidłowe będzie też określenie jej stanem ducha. Celem ezoteryki jest zrozumienie człowieka od wewnątrz, wszelkich sił natury nim rządzących, a także jego rozwoju – zwłaszcza świadomego. A zatem ezoteryka nie […]
ezoteryka co to jest