Ezoteryka co to jest

ezoteryka co to jest

Czym jest ezoteryka? Jest czymś czego namacalnie nie da się doświadczyć. Można ją co prawda nazwać wiedzą bądź umiejętnościami, lecz prawidłowe będzie też określenie jej stanem ducha. Celem ezoteryki jest zrozumienie człowieka od wewnątrz, wszelkich sił natury nim rządzących, a także jego rozwoju – zwłaszcza świadomego.

A zatem ezoteryka nie jest czymś co można łatwo zaszufladkować i wpisać w ramy, podać reguły i zasady. Jest ona związana z psychologią, parapsychologią, a także przyziemnymi ludzkimi sprawami. Pozwala pozostawić problemy, odciąć się od świata i szukać swojej drogi, swojego przeznaczenia i spełnienia. Jednym z celów może być doskonałe poznanie samego siebie, w tym odkrycia prawdziwych darów i talentów.

Ezoteryka nie jest ściśle związana z religią. Nie narzuca swoich reguł, nie wchodzi też w konflikt zakazując czegoś w różnych wyznaniach. Wręcz przeciwnie – pozwala na pogodzenie w samym sobie sposobu w jaki widzi się świat samemu z tym, co niejako narzuca wiara i religia. Rozwój siebie samego, zwłaszcza pod względem energetycznym.

Warto zapoznać się z poszczególnymi rodzajami i sekretami tej „dziedziny” – poznane w ten sposób informacje mogą być niezwykłym doświadczeniem, nierzadko bardzo pomocnym w zmianie swojego nastawienia, a tym samym swojej codzienności.

Następny Post

Magia

Magia i czary to temat niezwykle fascynujący. Zdolność wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska w sposób niewyjaśniony przez naukę jest częścią składową wielu religii i wierzeń. Magia jest narzędziem. To człowiek, który się nim posługuje decyduje o tym, jak je wykorzysta – w dobrych czy złych celach. Dlatego ciężko […]
magia i czary