Czasopisma wróżbiarskie

czasopisma

Na polskim rynku bardzo trudno znaleźć czasopisma wróżbiarskie. Jeżeli chcemy kupić jakąś gazetę specjalistyczną, której tematyką będzie ezoteryka szukać musimy w sklepach typu Empik. Gorzej jeżeli chodzi o mniejsze miasta, tam raczej nie ma co liczyć, że w kiosku znajdziemy na przykład Wróżkę czy Magię Gwiazd. Taka sytuacja wywołana jest potajemnym zajmowaniem się ezoteryką.

Nasze nowoczesne społeczeństwo boi się przyznać, że interesuje się szeroko rozumiana magią. Horoskopy jednak czyta każdy. We wszystkich poczytnych gazetach można znaleźć rubrykę im poświęconą. Nikt jednak nie powie, że obstawia w lotka liczby, które doradził mu horoskop opublikowany w jakimś dzienniku. Wróżki i wróżby to swojego rodzaju świat podziemny dla Polaka.

Bardzo ważnym krokiem dla rozwoju ezoteryki było więc pojawienie się w sieci. Tam każdy jest anonimowy i nikt nie będzie się śmiał, że ważymy eliksiry miłości czy stawiamy sobie tarota. Jesteśmy w pełni bezpieczni przed wzrokiem ciekawskich sprzedawczyń w kiosku. Nikt nas nie szufladkuje i nie ośmiesza. O wiele łatwiej jest zamówić jakąś gazetę on-line niż iść do najbliższego sklepu z czasopismami. Jest tak ponieważ boimy się bycia osądzonym. Polacy to naród, który żyje dla innych, na pokaz.

Bardzo często zastanawiamy się co inni o nas pomyślą. Całkowicie inaczej jest chociażby na Zachodzie. Tam można znaleźć pokaźny zbiór tytułów o tematyce wróżbiarskiej. Można wręcz przebierać wśród ulubionych czasopism. Nam pozostaje więc albo korzystanie z bogatego źródła jakim jest Internet lub ściągnie gazet z zagranicy o ile pozwala nam na to znajomość obcego języka.

Następny Post

Poznaj swoją przyszłość

Zastanawiałeś się kiedyś czy da się przewidzieć przyszłość? Od czasów najdawniejszych ludzie są przekonani, że jest to możliwe. I chociaż racjonaliści uważają to za bujdy nie brakuje chętnych do poznawania tajników przyszłości. Z racjonalnego punktu widzenia też można przewidzieć pewne wydarzenia z pewnym prawdopodobieństwem. Wróżby mają jednak to do siebie, […]
poznaj przyszlosc