Czy wróżby i wróżki są potrzebne

wrozby i wrozki

Na pytanie czy wróżby i wróżki są potrzebne można odpowiedzieć w zasadzie jednym zdaniem. Gdyby społeczeństwo nie odczuwało potrzeby ich istnienia, całkowicie by się o nich zapomniało i włożyło między bajki. Jednak uwielbiamy czytać horoskopy, w lotka obstawiamy liczby z ciasteczka chińskiego, stawiamy sobie Tarota i sprawdzamy, czy pasujemy do siebie z partnerem.

Wróżby i wróżki są więc jak najbardziej potrzebne. Wszystko przez to, że człowiek jest zwierzęciem ciekawskim, które lubi znać przyszłość, przyczyny i skutki swoich działań. Od stuleci zastanawiamy się, kto nas stworzył i w jakim celu. Każdy człowiek może znaleźć inną odpowiedź. Religie, mity i ludowe wierzenia dają nam szeroki wachlarz możliwości. Wielu jednak w żadnym z wymienionych źródeł nie odnajduje odpowiedniej wiedzy. Ludzie lubią szukać. Wędrują więc do wróżki i odnajdują swój spokój we wróżbach. Ponadto nowoczesne społeczeństwo jest bardzo samotne i anonimowe.

Wielu z nas nie zna nawet swoich sąsiadów. Nie mając się kogo poradzić sięgamy po pomoc wróżki. Pójście do psychologa byłoby bowiem równoznacznym z przyznaniem się do szaleństwa czy problemów psychicznych. Wróżka jest bezpieczną alternatywą, o której nie musimy mówić znajomym. Jest dla nas terapeutą, przyjacielem, telefonem alarmowym i przede wszystkim daje nadzieję. Pozytywne wróżby motywują nas do działania i pomagają osiągnąć cel. Wróżka i wróżby są więc jak najbardziej potrzebne dzisiejszemu, zagubionemu wśród pędu za pieniądzem społeczeństwu.

Następny Post

Czy warto interesować się wróżbami

Odpowiedź na pytanie czy warto interesować się wróżbami jest tak naprawdę dla każdego inna. Od razu można powiedzieć, że jeżeli się w nie nie wierzy, nie ma co się męczyć. Trzeba wierzyć, żeby mogły się spełnić i żeby wróżka była w stanie nam cokolwiek wywróżyć. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na […]
interesowanie wrozbami